»Verjamem, da doseženi kompromis predstavlja zelo pomemben in potreben korak pri reformi skupne kmetijske politike. Prepričan sem, da bo spodbujala trajnostni in konkurenčni kmetijski sektor, ki lahko podpira preživetje kmetov in zagotavlja zdravo in trajnostno hrano za družbo.«
»Mislim, da je kompromis dober. Soglasje smo okoli temeljnih točk dobili. Ko je kompromis tako velik in težak, kot je bil tale, takrat nobena od treh strani ne gre popolnoma zadovoljna od mize. Vsi smo šli z malo stisnjenimi zobmi, smo pa vsi sprejeli.«
»Če bi mene vprašali, bi za Slovenijo rekel, da smo prišli do 98 odstotkov kompromisa.«
»In takrat bo priložnost, da se bodo tudi deležniki dejansko lahko upoštevali. Ampak samo v smislu, da bomo dosegali in zasledovali cilje, ki bodo dobri za skupno kmetijsko politiko v Sloveniji.«
»Petindvajset let po uzakonitvi doseženega kompromisa se zdi, da je bil to eden tistih kompromisov, ki je šolstvu v Sloveniji omogočil desetletja mirnega razvoja in postavljanja skupnega interesa pred partikularne interese posameznih skupin.«
»Stanje podzemnih in tudi drugi voda v Sloveniji se izboljšuje. To pomeni, da slovenski kmetje izvajamo dobro, trajnostno kmetijsko prakso.«
»Tudi zaradi tega je pomembno, da se v zvezi z uvodnimi poglavji bodočega strateškega načrta skupne kmetijske politike doseže čim večji konsenz s strokovno in zainteresirano javnostjo.«
»Močno računamo na mlado generacijo kmetov, da bodo izkoristili okvir skupne kmetijske politike, ki spodbuja in podpira prehod na okoljske in trajnostne kmetijske prakse.«
»Imamo priložnost, da državljanom zagotovimo močno skupno kmetijsko politiko, ki bo prispevala k vsem trem dimenzijam trajnosti – gospodarski, socialni in okoljski.«
»Na ministrstvu si želimo, da bi se ta sektor razvijal tudi naprej, zato bomo s različnimi oblikami pomoči sektorju nadaljevali tudi v novem strateškem načrtu skupne kmetijske politike.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju